فریادی از بعض !!

 

چه زود فراموش کردیم دلاوران عرصه جهاد و شهادت را که از کیان ایران اسلامی دفاع را وظیفه خویش دانستند و در این راه از تمام هستی خویش گذشتند و قطعه قطعه شدند تا یکپارچگی ایران را تضمین کنند ! پاها دادند تا پایداری بیاموزند به نسل بعد از خویش ! دستها دادند تا دست بیگانگان را از کشور اسلامیمان کوتاه کنند ! با سینه ای پر از خس خس شیمیائی فریادزیرظلم و استبداد اجنبی زندگی کردن و مرگ دشمن جهانخوار را سردادند! با انصاف بنگریم که چه بی انصافانه فراموششان کردیم آنان را که از نیمکت مدرسه و دانشگاه برخواسته و سلاح دفاع برگرفتند و با اعصاب و روانی درهم برگشتند و دنبال مدارکهای بیمارستانی هم برای اثبات آنچه که برای خدا کرده بودند نرفتند تا امروز در پیچ و خم زندگی شرمنده اهل و عیال خویش شوند تا مبادا که به عیش حاجی گرینف ها لطمه ای وارد شود ! فراموش نمی کنم که در عملیات بدر هنگامی سردار بدر آقا مهدی باکری تقریبا تنها شده بودند چه دلاورانی زخم روی زخم برداشتند و به علت احساس تکلیفی که نسبت دفاع از کیان ایران اسلامی داشتند نه تنها به اورژانس بلکه به بیمارستان هم منتقل نشدند و امروز که زخمهایشان سرباز کرده و درد زخمها و تورم و گرانی و .... محاصره اشان کرده اند و فریاد رسی هم نمی بینند ! البته خدا خود فریادرس شان خواهد بود ولی برادر مسئول بنیاد(جناب زریبافان را گوئی مسئولیتی نست ؟) 4 سال است که کمیسیون عالی سپاه زخمهای روحی و روانی این عزیزان را تائید کرده است ولی شما مردود میدانید آخر شما کیستید ؟ جز منتقمین از شهدا و ایثارگران ؟ بخدا دیگر بغض امانم را بریده است و توانائی ام نیست ! اگر از دردها بنویسم عده ای بیدرد تهدیدم می کنند و عده ای کامنت میگذارند شرمنده ایم . و اگر سکوت می کنم دوستان دل رنج میشوند ! خدایا نجات بخشم باش و دریاب که نفسم دیگر بند آمده است ! 

یوسف مجتهدبرادرعزیز و جانباز و حقوقدان جامعه ایثارگری که روز گاری معاونت (سابق)بنیاد را عهده دار بود چه خوش نگاشته است!  - برای آنکه به اهمیت وجود رزمندگان پی ببریم با سخنان نورانی مولای متقیان، علی(ع) آغاز می‌کنیم. در بخشنامه‌ای همه فرماندهان امیرالمومنین مامور شدند که این نامه را برای سپاهیان بخوانند و همگان را به حقوق خویش آشنا سازند. فرازی از این بخشنامه چنین است: «سربازان من، اینک امیرالمومنین است که وظایف مقدس و منیع سربازی را به شما خاطر نشان می‌کند. همه رزمنده‌ایم و همگان از یک ناموس دفاع می‌کنیم و به جانب یک هدف پیش می‌رویم. من که محور نیرو قراردارم و آن کسانی که به نام فرمانده و سردار، شما را سان می‌بینند و فرمان می‌دهند، در همه تکالیف سپاهی با تمام افراد و نفرات یکسانیم هیچ یک را بر دیگری برتری نیست. مقررات نظام ایجاب می‌کند یکی افسر و جمعی سرباز باشند، ولی اشتباه نشود.                                                            منصب فرماندهی تا هر پایه که باشد، در قانون مساوات، فضل و عنوانی باز نمی‌کند و جهت فرماندهان در برابر وظیفه و تکلیف به هیچ‌وجه استثنا قائل نمی‌شود. افسری که درفش لشکر تحت اراده و فرمان او پیش می‌رود و گروهی به راهنمایی نقشه و طراحی اندیشه‌اش حمله می‌کنند، اجازه ندارد این افتخار را بر دیگران تحمیل کرده، حتی ضعیف‌ترین سربازان را با نظر تحقیر و توهین نگاه کند. او موظف است که هرقدر بر پایه مقامش افزوده می‌شود، بر فروتنی و تواضع بیفزاید و سربازان فداکار خود را تعریف و تمجید کند. هم اکنون من که مانند شما سربازی هستم، مدیونم در مقابل این نعمت بزرگ ‌ به رزمندگان نوازش و عطوفت روا دارم. فرمانده باید به همه سربازان به یکسان بنگرد و در ابراز محبت و تقسیم حقوق هیچ‌گونه ترجیح و تفضیل روا ندارد .

      آن کس که در حقوق عمومی مسلمانان برنظر شخصی خود احترام می‌گذارد و بدین‌وسیله بر دیگران ستم می‌کند در دادگاه ما ناکس و ستمکار محسوب خواهد بود.» در فرازی دیگر خطاب به مالک اشتر می‌فرمایند:«وای برتو، وای بر مصر، وای بر ملت اگر سربازان و سپاهیانش گرسنه و بینوا باشند. زندگی سپاه و قوام ارتش به حکام و قضات که در مسائل حیاتی ملت دست درکارند‌ و به شئون مادی و اجتماعی قوم می‌پردازند، مربوط است زیرا که اینان به وسیله ثروت ملی معیشت لشکر را تضمین می‌کنند.»   بیش از ربع قرن از پایان جنگ و اعلام آتش بس می‌گذرد ولی همچنان در قبال رزمندگان بی‌برنامه‌ایم. گاهی در قوانین بودجه‌های سنواتی،‌ موادی را به تصویب می‌رسانیم، لکن حدود آن همان تصویب است ولی هیچ‌گاه به مرحله اجرا نمی‌رسد. وقتی به سخنان گهربار مولای متقیان، علی(ع) توجه می‌کنیم به فاصله‌ای که میان این سخنان با عملکردمان در قبال رزمندگان وجود دارد پی می‌بریم. امام علی(ع) چه دقیق و ظریف به رزمندگان اشاره می‌کنند اما ما به‌راحتی از آن غفلت می‌کنیم.

حضرت‌امام‌خمینی(ره) در توصیه‌هایی که همواره برای رسیدگی به امور ایثارگران و رزمندگان داشتند، از عمق جانشان فرمودند: «نگذارید پیشکسوتان جهاد و شهادت در پیچ‌وخم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند.تا قبل از قانون برنامه پنجم توسعه، قوانین و مقرراتی به صورت پراکنده درباره رسیدگی به امور رزمندگان به تصویب رسید که متاسفانه مورد بی‌توجهی مسئولین قرارگرفت و ضمانت اجرایی پیدا نکرد.

در قانون برنامه پنجم توسعه موادی به رزمندگان اختصاص یافت که نشان از توجه نمایندگان مجلس به رزمندگان داشت و این امید را زنده کرد که موضوع رزمندگان در قانون برنامه پنجم توسعه و قوانین بودجه سالانه، سروسامان خواهد یافت. در ماده44 قانون برنامه پنجم بندهایی به شرح زیر گنجانده شد: بند ح- دولت مکلف است به منظور حفظ کرامت و منزلت ایثارگران و رزمندگان معسر نسبت به تأمین معیشت و پوشش بیمه‌ای آنان در قالب بودجه سنواتی اقدام نماید.

بند ط- دولت نسبت به ساماندهی و برقراری مستمری بسیجیان و رزمندگان معسر دوران دفاع مقدس اعم از بسیجیان تحت فرماندهی سپاه پاسداران، کمیته انقلاب اسلامی و جهاد سازندگی اقدام نماید.بند ی- سند راهبردی خدمات‌رسانی به رزمندگان توسط ستاد کل نیروهای مسلح با همکاری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاونت برنامه‌ریزی و معاونت راهبردی رئیس جمهور تهیه و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

بند م- جانبازانی که صورت سانحه و مدارک بالینی ندارند ولی از نظر کمیسیون پزشکی، جانبازی آنان مورد تأیید می‌باشد متناسب با میزان جانبازی‌شان تحت پوشش بنیاد شهید قرار می‌گیرند. البته در قانون برنامه پنجم توسعه امتیازات دیگری از قبیل سهمیه استخدامی برای رزمندگان و همسر و فرزندان آنان، سهمیه اعضای هیأت علمی و... پیش‌بینی شده است اما نکته قابل‌تأمل این است که دومین سال قانون برنامه پنجم توسعه در حال سپری‌شدن است ولی هیچ اقدامی درباره قوانین مصوب انجام نگرفته است. روی سخن ما با نمایندگان مجلس است که آیا تنها وظیفه خود را تصویب قانون می‌دانند و نظارتی بر اجرای قانون ندارند؟ ماده دو قانون مدنی بیان می‌دارد: قوانین، 15روز پس از انتشار در سراسر کشور لازم‌الاجراست.                                    حال چرا قوانین مصوب مجلس درباره رزمندگان اجرا نمی‌شود؟ از نمایندگان مجلس دعوت می‌کنیم تا پاسخگوی سؤالات ما باشند.                                روی دیگر سخن ما دولت است که چرا در اجرای قوانین مصوب مجلس درباره رزمندگان اقدامی نمی‌کند؟ تأخیر در تهیه سند راهبردی خدمات‌رسانی رزمندگان چه توجیهی دارد؟ چرا رزمندگان معسر مورد بی‌مهری قرار می‌گیرند؟ آیا امکان هماهنگی بیشتر مجلس و دولت در رسیدگی به رزمندگان وجود ندارد؟ باز هم متذکر می‌شویم از اساسی‌ترین دلایل بی‌توجهی به رزمندگان، نبود یک سازمان متولی است تا زمانی که سازمان یا نهادی متولی امور رزمندگان نباشد و به عنوان نماینده‌ای امین، امور آنان را پیگیری نکند در وضعیت آنان تغییری ایجاد نخواهد شد. اینکه مجلس شورای اسلامی در تصویب قوانین، دولت را به طور کلی موظف کند کافی به نظر نمی‌رسد. اگر مجلس خواهان تحقق حقوق رزمندگان است، نهاد یا سازمان متولی آنان را تعیین کند تا پیگیری امور قانونی رزمندگان جایگاه سازمانی خود را در ساختار تشکیلاتی کشور پیدا کند .

از دوستان عزیز انتظار دارم با دقت بخوانند و نظر دهند نه با شرمنده گی و .... ! آهای نماینده مجلسی که هنگام رای گرفتن دنبال خانواده ایثارگری می گردی و پس از انتخاب داد مرفهین بیدرد را میزنی چقدر وقت برای سرزدن به ایثارگران و درک دردهای آنان می گذاری ؟ باشد عمر ریاست تو کوتاه باشد !!!!

/ 33 نظر / 45 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ایران نقش

سلام دلاور شرمنده ام بخدا. کدهای جدید همگی با جاوا اسکریپت سروکار دارند و سرویس پرشین بلاگ هم که با کدهای جاوا سازش ندارد. سرویس پرشین بلاگ کدها را قبول نمی کند وگرنه ما دوست داریم برای تمام عزاداران امام حسین نوکری کنیم. ایام محرم را خدمت شما جانباز عباس گونه تسلیت عرض می نماییم. ارادتمند:مجید اوجی

ذهابی

با سلام بر امام عارفان و برادر عزیزم وهمه جانبازان عزیز وشهداء گرامی که امروز اگر عزت هم داریم از آثار خون شهداء وایثار جانبازان وفدا کاری رهبری فرزانه است و اگر حسین نمی بود الان ملت مقاوم ما یا وهابی بودند ویا امریکائی که هردو راه شیطان است وبس ... ضمن تسلیت به مناسبت ایام شهادت حسین(علیه السلام ) سید وسالار شهیدان اهل بهشت وایام حزن بر غافله کربلا و شهدایش وسلام بر غافله سالار کاروان عشق زینب (سلام الله علیها ) که یک تنه هم عزادار بود هم امور کاروان را بر عهده داشت هم مراقب سلسله امامت بود وچندین بار تا مرز شهادت رفت واگر امر خدا نبود اورا هم شهید کرده بودند باهمه اینها هرگز خم به ابرو نیاورد ورسالت خویش را به خوبی به ثمر رساند وبا همه خفقان شجاع و نترس بر دشمن بارها در قفس وخانه ظلم خطبه خواند وکوبنده همه را رسوا کرد چون فقط از خدا می ترسید وبس واگر ان شیر زن عالم نبود خون حسین (ع) در کربلا باقی می ماند وحماسه اش تا قیام قیامت مطرح نمی شد . ادامه دارد...

ذهابی

با سلامی مجدد: ادامه از قبل ... بله حسین (ع ) جانانه تا پای جان وفدای همه خاندان عترت چون نمی خواست زیر بیرق ظلم وکفر زندگی کند ایستاد وقاسم که کوچکترین نوجوان کربلا بود در جواب عموی گرامی خویش گفت من مرگ را بر زندگانی که همه دوستش دارند شیرین تراز عسل می دانم تا زیر بار حکومت فاسدی چون یزید بمانم و زینب بود که با پاسداری از خون برادرش وهمه شهدا نگذاشت حماسه پیروزی خون بر شمشیر درسرزمین نینواد بماند وانرا به همه اقصی نقاط جهان صادر کرد و1400 سال تا به امروز هر حرکت علیه ظلم وجور وطاغوت به تاسی از قیام اقایمان ابا عبدالله الحسین (ع) استوار است و پیرامونش هزاران مطلب گفته ونا گفته وجود دارد که اینجا جای توضیح ان نیست . داداشی از اینکه به کلبه حقیر ولی مزین به نام قران سر زدید سپاسگزارم امیدوارم همیشه سربلند باشید وعزای بر سپه سالار کربلا گوارای وجودتان باد اگر مقدورتان بود به این ارس هم سر بزنیدhttp://mobserat.blogfa.com/ . همه ما مربیان وکودکان دعا گوی شما هستیم شما هم مارا در این فیض عظمی در این ایام بی نصیب مگردان . الاحقر ذهابی ...

میشه شفاعتم کنی پسرخاله

نام من سرباز کوی عترت است ، دوره آموزشی ام هیئت است . پــادگــانم چــادری شــد وصــله دار ، سر درش عکس علی با ذوالفقار . ارتش حیــدر محــل خدمتم ، بهر جانبازی پی هر فرصتم . نقش سردوشی من یا فاطمه است ، قمقمه ام پر ز آب علقمه است . رنــگ پیراهــن نه رنــگ خاکــی است ، زینب آن را دوخته پس مشکی است . اسـم رمز حمله ام یاس علــی ، افسر مافوقم عباس علی (ع) بزرگوارسلام دراین شبهای عزا التماس دعادارم

میشه شفاعتم کنی پسرخاله

من اگرنقاش بودم کربلارامی کشیدم. یک بیابان لاله ی سرخ،نینوارامی کشیدم دشتی ازگلهای پرپر،نقشی ازحلقوم وخنجر نقشی ازعباس حیدر،اشکی ازطفلان زینب منظرنورهدایت،کربلارامی کشیدم سلام بزرگوارایام عزای حسینی برشماتسلیت بماسربزن التماس دعا اجرت باشهدا

دل ریش

سلام دلاور الآن وبلاگتونو دیدم حقیقتا شماها شهدای زنده اید راستی منظور از ربذه نشین چیه؟متوجه نشدم مارو دعا کنید یاحق

آشنا

سلام. نظر مارو پاك فرمودي به ماهم سرنزديد

عشق هشتم

سلام خدمت شما دلاور اسلام.... عیدبرشما مبارک باد...اگرتمایل داشتیدبه بنده سربزنید

عشق هشتم

سلام خدمت شما دلاور اسلام.... عیدبرشما مبارک باد...اگرتمایل داشتیدبه بنده سربزنید