خرمشهر هنگام آزادسازی ـ نگاره های تجاوز بیشرمانه دشمن

ایران آغازگر جنگ بود !!!

نماینده فراکسیون العراقیه گفت این عراق است که باید از ایران درخواست غرامت کند، زیرا ایران آغاز کننده جنگ بود/درخواست ایران مستند به معاهده‌ها و قطعنامه‌های بین‌المللی نیست.
در واکنش به درخواست غرامت ایران از عراق به علت هشت سال جنگ تحمیلی، یکی از نمایندگان فراکسیون «العراقیه» در پارلمان گفت: «این درخواست باعث ایجاد تنش میان دو کشور می‌شود.»

«زاله النفطجی» نماینده فراکسیون العراقیه در سخنان عجیب افزود: «این عراق است که باید از ایران درخواست غرامت کند، زیرا ایران آغاز کننده جنگ بود.»

النفطجی در ادامه مدعی شد: «تنش‌های سیاسی توسط ایران در قبال عراق افزایش یافته و این کشور به جای توقف گلوله‌باران مناطقی از عراق، درخواست غرامت به علت جنگ هشت ساله می‌کند.»

در همین حال، «علی شبر» نماینده «ائتلاف میهنی» نیز ادعا کرد: «چنین درخواست‌هایی به دنبال افزایش عملیات نظامی ایران در اقلیم کردستان و گلوله‌باران روستای مرزی اعلام می‌شود.»
«رشید سلیمان» نماینده «ائتلاف کردستان» نیز گفت: «درخواست ایران مستند به معاهده‌ها و قطعنامه‌های بین‌المللی نیست.»

«قاسم الاعرجی» یکی دیگر از نمایندگن ائتلاف میهنی از دولت ایران خواست پرونده غرامت‌ها را باز نکند و همانند دیگر کشورها بدهی‌های خود را ببخشد.

به نقل از ایلنا

نمونه ای از تجاوز دشمن بعثی به مسجد جامع خرمشهر که در تمام ادیان آسمانی عبادتگاه را محل مقدسی میشمارند و بی حرمتی به آن را مذموم می دانند ! بازهم از ناگفته ها بگویم تا بدانیم متجاوز که بود ؟

مورد تهاجم قرارگرفتن مسجدجامع خرمشهر توسط مسامان نماهای بعثی

دریکی از روزهای یوم الله که امروز مصادف با آنروز است یعنی بتاریخ 16/5/1359 شمسی سردارشهید دکتر مصطفی چمران در پاوه حقیر را فرا خواند طی حکمی با اتفاق سردارشهید حاج احمد کاظمی و سردار جانباز عزیز حاج ناصر امینی و حقیر ماموریت داد تا به اتفاق به جنوب رفته و اوضاع را بررسی و گزارشی را جهت استحضار به ایشان ارسال داریم و منتظر دستور بعدی باشیم! ما بسرعت با یک سواری آهو راه افتادیم بطرف جنوب و در راه قرار شد که شهید حسین علم الهدی را در اسرع وقت دیده و با ایشان هماهنگ شویم به اهواز که رسیدیم صداهای انفجار گهگاهی بگوش میرسید و ما بسرعت به مرکز عملیات سپاه اهواز رفته و تا خواستیم خودمان را معرفی کنیم شهید علم الهدی گوئی منتظرمان بودند!  بقیه در ادامه مطلب

    


شهید علم الهدی فرصت استراحت را هم ندادند و بسرعت به منطقه چزابه رفتیم و در آنجا زیرآتش قرارگرفتن نیروهای اسلام را بچشم خویش دیدیم و گه گاهی هم روستاها و شهرهای کوچک بستان ، هویزه ، دهلاویه هم زیر آتش بود ! سپاه سازمان بخصوصی نداشت و همچنین ما اولین گروهی بودیم از گروه جنگهای نامنظم  ! شب را در دهلاویه گذراندیم و با تماسی سردارشهید دکتر چمران را از کم و کیف مسئله آگاه کردیم و مقررشد نیروهای بعدی برای آغاز کار اعزام شود و ما هم به شناسائی منطقه همت بگماریم ! این اتفاقات دقیقا 42 روز به آغاز رسمی جنگ داشت می افتاد دو روز بعد در منطقه چزابه دو افسر عراقی را اسیر کردیم که اینک در ارتش جدید عراق دارای مسئولیت هستند و به کمک سردارشهید علی هاشمی و شهید علم الهدی که بزبان عربی مسلط بوند فهمیدیم که عراق برای حمله گسرده خود را آماده کرده است !  اینها را عرض نمی کنم که خاطره تعریف کنم بلکه اینها نا گفته هائی بود که در دل تلنبار شده بود و دردفتر خاطراتم جاخوش کرده اند تا روزی تاریخ یک تجاوز را بازگو کند ! فرمایشات نمایندگان محترم مجلس عراق مبنی بر (ایران آغازگرجنگ بود !!!)داغهای دل را تازه کرد و لازم دیدم برای افکار عمومی خصوصا جوانان نسل سوم و چهارم روشن گردد ! بعدها سرداران حمید باکری ، حسن شفیع زاده ، حسن باقری ، شمعخانی ، آقامهدی باکری ، علی تجلائی ،‌ حاج محمد همت ، حاج احمد متوسلیان و دیگریاران آسمانی شده ما یکی پس ازدیگری به جبهه جنوب سرازیرشدند در حالیکه هرروز یک قسمتی از خاک ایران اسلامی عزیز ما متصرف می شدند !هنوز فراموش نکرده ام که عهدنامه الجزایر را چطور با نخوت فرعونی دیوانه بعثی پاره کرد و خرمشهر را محمره نامید و استان چندم عراق ! سالها زبان به سکوت گذشت اما امروز با این کلام ها نمی توان سکوت کرد باید سکوت راشکست و فریاد زد که : ای جهانیان و ای عربهائی که داعیه اسلام مداری و مسلمانی دارید هنوز خواهرانم که در سوسنگرد مورد تجاوز دشمن بعثی قرار گرفتند را بچشم یک دوربین دیده بانی نظاره گر بودم را فراموش نکرده ام ! کدام مسلمانی ناموس مسلمان را بر خود حلال میداند ؟ کدام بشری این تجاوز را می پسندد و سپس نام انسان بر خود می گذارد ؟ هنوز فریاد سردارشهیدمجید محمدخانلی فرمانده(گردان شهیدقاضی و یکی از سرداران حماسه آزادسازی سوسنگرد) بر گوشم طنین انداز است که : شرافت مان لکه دار شده است دلاوران برخیزید و از شرف خویش دفاع کنید ! 

نمیدانم که نمایندگان مجلس محترم عراق می دانند که چقدر از خاک ایران عزیز در عرض 3 ماه توسط ارتش بعثی عراق اشغال شد ؟ آیا می دانید که آبادان چقدر در محاصره قرارگرفت ؟ میدانید که خرمشهر عزیز چقدر در دست ارتش بعثی بود ؟ برای اطلاعتان عرض می کنم که : حدود یکصدهزارخودرو ی خریداری شده از کشور ژاپن در بندر خرمشهر بر روی کشتی ها که هنوز فرصت تخلیه نشده بود توسط ارتش بعثی غارت شد ! حملات شیمیائی که جای خود دارد و دل انسانهای منصف را هنوز هم جریحه دار می نماید ! کدام دینی تجاوز به ناموس کشور دیگر را جایز کرده است ؟ ما در جنگ سرباز بودیم و مدافع نه متجاوز بلکه متجاوز کسی بود که قوانین بین اللملی را محترم نشمرد و در نهایت نیز شورای امنیت سازمان ملل متحد(دردست قدرتهای شیطانی)هم به متجاوز بودن کشورشما رای داد ! حال اگر نمی پذیرید حتما به بایگانی ارتش بعثی رجوع کنید تا متجاوز را بشناسید ! ما متجاوز نبوده ایم و نخواهیم بود ولکن دهان هر متجاوزی را خرد می کنیم و چشمشان را کور تا مبادا فکر کشور گشائی به ذهنش خطور کند !  اینک که کشورهای غربی دارند ناوگان های خود را به منطقه راهی می کنند به حافظه تاریخ رجوع کنند و بدانند که : ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد ! اینجا ایران است مرز پرگهر که نهضت حسینی الگو و اسوه جهاد و مبارزه خویش است و جای شوخی برداری نیست ! هنوز نفس همان بسیجییان بی ترمزی که نفس بر ارتش بعثی تنگ کردند برمی آید و زخمدارانی چون حقیر حسرت مبارزه با جهانخوران را هنوز هم در دل می پرورانند ! شهادت منتها آمال ماست و اسارت را ننگ میدانیم !    جانباز ربذه نشین : این حق ملت بزرگ و شرافتمند ایران عزیز است که غرامت جنگی را بستاند تا ریشه تجاوز خشکانده شود و دیگر هر کسی جرات تعدی به ایران عزیز را بخود ندهد ! و در مورد زیر آتش قرارگرفتن قسمتی از خاک کردستان عراق توسط آتشبارهای ایران هم لازم می دانم معروض دارم که : اگر شما خانه خود را به دشمنان ملت ایران با نامهای پژراک ، منافق عاریه داده اید باید تبعات آنرا هم پذیرا باشید ! از خاک شما گروهکها به کشور و ملت ایران تجاوز شود و دلاوران مرزدار ما خاموش باشند ؟ هیهات ! خانه ای که محفل دشمنان ملت ایران باشد باید ویران شود و این تجاوز نیست بلکه دفاع است ! مواظب زبانتان و کلامتان باشید که هنوز نفس بسیجی برای دفاع از کیان ایران اسلامی گرم و تازه است !  از تک تک عزیزان در این ماه مبارک رمضان التماس دعای مخصوص دارم .