بسم رب الحسین (ع)

السلام علیک یا مولای یا ابا عبدالله الحسین(ع) و علی الاواح التی حلت بفنائک !السلام علی الحسین(ع) و علی علی بن الحسین (ع) و علی اولاد الحسین (ع) و علی اصحاب الحسین(ع)  السلام علیک یا ابولفضل العباس بن علی(ع) یا قمر منیر بنی هاشم یا عطشان کربلا 

 

درجــمال خــویـش نــور کـبریــا دارد حسین(ع)

عـــشق یکتـایی ز درگـاه خــدا دارد حسین(ع) 

آستــان بـوسش بــود فــوج مــلک، با افتخــــار

حـرمتـی در محضـر اهـل سمـا دارد حسین(ع)

زاده ی فتّاح خــیبر،نــــــور چــشــم مصطــفی

مادری چون حضـرت خیرالنســا دارد حسین(ع)

قــائــم آل عــبـا از نسـل شــاه کــــربــلاست

بس مـــباهاتی بـه ختـم الاولیا دارد حسین(ع)

سلام بر شما دوستان عزیز ! میلاد با سعادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و بزرگ پرچمدار جانبازی و ایثارگر قیام عاشورا حضرت عباس بن علی بن ابیطالب(ع) قمر منیر بنی هاشم(ع) بر تمام رهپویان طریقشان تبریک ونهنیت عرض کرده و از درگاه خداوند متعال توفیق پیروی راه و منش این بزرگوران را خواستاریم .

حضرت امام حسین (ع) در کلام حضرت پیامبر(ص) پیامبر خدا صلى الله علیه و آله و سلم در یکى از سفرهاى خود، در بین راه ایستاد و آیه استرجاع (انا لله و انا الیه راجعون ) را تلاوت فرمود و اشک ریخت و یاران حضرت از سبب گریه پرسیدند و حضرت فرمود: جبرییل مرا از کربلا، کنار فرات که فرزندم حسین را آنجا مى کشند، خبر داد؛ گویا جایى را که به زمین مى افتد و دفن مى شود، مى بینم . رسول خدا صلى الله علیه و آله و سلم پس از برگشت از سفر، بالاى منبر رفت و بعد از سخنرانى ، دست راست بر سر حسن علیه السلام و دست چپ بر سر حسین علیه السلام نهاد و سر به آسمان بلند کرد و فرمودند: بارالها! بى گمان محمد، بنده و پیامبر تست ؛ این دو پاک ترین و برترین خاندان و ذریه من هستند؛ جبرییل براى من خبر کشته و خوار شدن فرزندم ، حسین ، را بیان کرد. پروردگارا! شهادت او را مبارک گردان و او را سرور و سالار شهیدان قرار ده ؛ بارالها! قاتل و خوار کننده او را عاقبت به خیر مگردان . در اینجا مردم در مسجد ناله سر دادند و پیامبر خدا صلى الله علیه و آله و سلم فرمود: آیا براى او گریه کرده و یاریش نمى کنید؟!!

در چهــره ی خـود نــور خــدا دارد ابـولـفضل

سرلـوحـــه ای از عشـق ولا دارد ابـولـفضل

از نـور رخـش گشـتـه فــــروزان رخ هستی

بنگـر به جمــالـش چـه صفـا دارد ابـولـفضل

خود ساقی لب تشنه عشق است و ٬ ولیکن

در جـــــام لــبـش٬آب بـقــــا دارد ابـولـفضل

وی همچو علی٬  عاشق ذکر است و عبادت

بـر لب هـمه دم حـمد و ثـنـا دارد ابـولـفضل

حضرت عباس بن علی بن ابیطالب قمر منیر بنی هاشم (ع) ازدیدگاه حضرت ولی عصر(عج) 

مصلح بزرگ، حجت خدا و بقیة الله الاعظم، امام زمان (عج) - قائم آل محمد (ص) در بخشى از سخنان زیباى خود درباره عمویش عباس (ع) چنین مى‏فرمایند : «سلام بر ابوالفضل، عباس بن امیرالمؤمنین، هم درد بزرگ برادر که جانش را فداى او ساخت و از دیروز بهره فردایش را برگزید، آنکه فدایى برادر بود و از او حفاظت کرد و براى رساندن آب به او کوشید و دستانش قطع گشت. خداوند قاتلانش، «یزید بن رقاد» و «حیکم بن طفیل طایى» را لعنت کند...» امام عصر - عجل الله تعالى فرجه - صفات والاى ریشه دار در عمویش، قمر بنى‏هاشم و مایه افتخار عدنان را چنین بر مى‏شمارد و مى‏ستاید:

1- همدردى و همگامى با برادرش سید الشهداء (ع) در سخت‏ترین و دشوارترین شرایط تا آنجا که این همگامى و همدلى ضرب المثل تاریخ گشت.

2- فرستادن توشه آخرت با تقوا، خویشتندارى و یارى امام هدایت و نور. 

 3- فدا کردن جان خود، برادران و فرزندانش در راه سرور جوانان بهشت، امام حسین (ع).

 4- حفاظت از برادر مظلومش با خون خود.

5- کوشش براى رساندن آب به برادر و اهل بیتش هنگامى که نیروهاى ستمگر و ظالم مانع از رسیدن قطره‏اى آب به خاندان پیامبر (ص) شده ‏بودند.

ولادت با سعادت بزرگ علمدار جانباز قیام قیام عاشورا حضرت ابولفضل العباس بن علی(ع) و روز جانباز بر عزیزان جانباز و فرزندان و خانواده گرامیشان تبریک و تهنیت باد ! راهش پررهرو و یادش گرامی باد بزرگ دلاوری که ولایتمداری را به بشریت معنی فرمودند و حقیر هم بزبان عزیز جانباز عرض میکنم که : رهسپاریم با ولایت تا شهادت ! جانبازربذه نشین